Hliníkové profily na prístrešky

Drevené, oceľové alebo hliníkové profily na prístrešky?

Ako najlepšie chrániť svoje auto pred horúcim slnkom, silným dažďom, krúpami či mrazom a snehom? Ako získať extra odkladací priestor na bicykle, záhradné náradie či iné sezónne veci, ak nemáte k dispozícii garáž? Ako vytvoriť zo svojej terasy ideálne miesto na relax v každom ročnom období? Odpoveď na všetky tieto otázky je jednoduchá – riešením sú prístrešky. No nie vždy je jednoduché vybrať si ten správny prístrešok pre vás a vaše potreby. Pozrime sa teda na to, aké sú výhody a nevýhody jednotlivých materiálovči sú pre vás vhodnejšie drevené, oceľové alebo hliníkové profily na prístrešky.

Drevené prístrešky sú najvhodnejším riešením v prípade, že si chcete vyrobiť a postaviť prístrešok sami. Stavbu dreveného prístreška zvládne aj skúsenejší domáci majster. Zároveň sú prístrešky z dreva obľúbenou voľbou aj pre ich prírodný a nadčasový vzhľad. Naopak nevýhodou môže byť cena dreva, ktoré momentálne stále rastie, ale aj náročnejšia starostlivosť o drevo, ktorá je nevyhnutná, ak chcete, aby vám prístrešok vydržal čo najdlhšie v dobrom stave.

Oceľové prístrešky prinášajú so sebou jednu obrovskú výhodu – ich konštrukcia je veľmi pevná a stabilná, vďaka čomu odolá aj veľmi nepriaznivým podmienkam. Tiež ponúkajú vysokú variabilitu, a tak si môžete vyberať z množstva rôznych veľkostí a prevedení. Prístrešky z ocele sú obľúbené aj pre svoj moderný vzhľad, ktorý perfektne zapadne do každého prostredia. Pri výbere sa však treba zamerať na naozaj kvalitných výrobcov, ktorí ponúkajú prístrešky z pozinkovanej ocele, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam, napríklad hrdzaveniu či odlupovaniu farby. Vzhľadom k vysokým nárokom na kvalitu môže byť obstarávacia cena oceľového prístrešku vyššia, no takýto prístrešok vám vydrží v perfektnom stave dlhé roky.

Drevené, oceľové alebo hliníkové profily na prístrešky?

Hliníkové profily na prístrešky sú lacnejšou alternatívou, no zároveň nie sú natoľko stabilné a odolné ako oceľové profily. Výhodou hliníku je však nielen nižšia obstarávacia cena, ale aj prirodzená odolnosť voči hrdzi. Na druhej strane, ide o materiál, ktorý nezvláda náročnejšie podmienky a v prípade opotrebovania je jeho oprava finančne náročnejšia.

Ďalšie články:

hlinikova obla strecha7

Prístrešky na auto pri dome

Prístrešok na auto pri dome alebo radšej garáž? Dlho ste šetrili peniaze na nové auto a konečne ste si ho kúpili? Alebo je

20200914 164440 1 scaled

Lacné prístrešky pre auto

Sú lacné prístrešky pre auto naozaj dobré riešenie? Konečne máte doma svoje nové auto? Alebo máte staršie auto, no záleží vám na

hlinikova obla strecha9

Hliníkové prístrešky na auto

Oceľové alebo hliníkové prístrešky na auto? Ak čítate tento článok, pravdepodobne už chápete, aké dôležité je zabezpečiť spoľahlivú ochranu pre vaše auto.

výška prístrešku na auto

Výška prístrešku na auto

Na to, aké rozmery by mal mať prístrešok pre jedno auto alebo prístrešok pre dve autá, sme sa už pozreli v našich predchádzajúcich