Hliníková pergola svojpomocne

Oplatí sa hliníková pergola svojpomocne?

Hľadáte tú najvhodnejšiu pergolu pre ochranu vášho auta či terasy, no nie ste si istý, aký materiál je pre vaše potreby ten najvhodnejší a či sa do stavby pustiť svojpomocne alebo za pomoci profesionálov? Je lepším riešením hliníková pergola svojpomocne alebo oceľová pergola s odbornou montážou? Prinášame vám článok v ktorom sa pozrieme na všetky plusy aj mínusy rôznych materiálov a spôsobov montáže.

Najčastejším materiálom pre výrobu pergolí je drevo. Nielenže sú drevené pergoly svojim vzhľadom nadčasové, ale dokáže si ich vyrobiť doma aj skúsený domáci majster. A hoci drevenú pergolu zvládnete postaviť aj svojpomocne, je potrebné zvážiť aj jej mínusy, ktorými sú vyššia obstarávacia cena a následná starostlivosť, ktorá je najmä pri dreve veľmi dôležitá a zároveň náročná.

Hliníkové pergoly sú obľúbené najmä pre svoju nižšiu cenu a jednoduchú údržbu, keďže hliník je prirodzene odolný voči hrdzi. Na druhej strane sú oveľa menej stabilné a na rozdiel od dreva či ocele sa nehodia do nepriaznivých podmienok (časté dažde, silné krupobitie či výdatné sneženie a mráz). Hliníková pergola svojpomocne je náročnejšia, než napríklad pergola z dreva, a preto sa odporúča využiť skôr odbornú montáž.

Oceľ je výborný materiál pre výrobu pergolí, pretože je pevný, stabilný a odolný. Pri výbere oceľovej pergoly je potrebné dbať na vysokú kvalitu použitých materiálov aj samotného spracovania. Ak si vyberiete kvalitné pergoly z pozinkovanej ocele, síce investujete o niečo vyššiu čiastku peňazí, ale zároveň vám vydržia slúžiť dlhé roky bez poškodenia a bez potreby špeciálnej starostlivosti.

Oplatí sa oceľová alebo hliníková pergola svojpomocne?

S nami sa nemusíte trápiť, či si zvládnete oceľovú pergolu postaviť svojpomocne, ponúkame vám totiž realizáciu na kľúč. Postaráme sa o všetko od prípravy terénu a základov, cez dopravu a odbornú montáž, až po finálne odovzdanie.

Ďalšie články:

hlinikova obla strecha7

Prístrešky na auto pri dome

Prístrešok na auto pri dome alebo radšej garáž? Dlho ste šetrili peniaze na nové auto a konečne ste si ho kúpili? Alebo je

20200914 164440 1 scaled

Lacné prístrešky pre auto

Sú lacné prístrešky pre auto naozaj dobré riešenie? Konečne máte doma svoje nové auto? Alebo máte staršie auto, no záleží vám na

hlinikova obla strecha9

Hliníkové prístrešky na auto

Oceľové alebo hliníkové prístrešky na auto? Ak čítate tento článok, pravdepodobne už chápete, aké dôležité je zabezpečiť spoľahlivú ochranu pre vaše auto.

výška prístrešku na auto

Výška prístrešku na auto

Na to, aké rozmery by mal mať prístrešok pre jedno auto alebo prístrešok pre dve autá, sme sa už pozreli v našich predchádzajúcich